Okul

Çevreyi Kirleten İnsanlara Mektup Örnekleri

Çevreyi kirleten arkadaş,

Çevre bir kişinin değil bir çok kişinin ortak yaşam alanıdır. Sadece senin yaşadığın yer olmadığını bilmeni isterim. Yere attığın çöple çevreni kirlettiğinin farkına varmalısın. Çevre kirliliği iyi bir şey olmadığı gibi hastalıklara, salgınlara sebep olursun. Canlıların yaşamı için en olumsuz şeydir. Zarar azımsanacak kadar değil. Milyarlarca insanın yaşadığı dünyamızda çevre kirliliğinin boyutunu hayal edebiliyor musun? Senin için çöpleri atman için kutular yerleştirmişler. Güzel bir çevrede yaşamak varken neden yere atma ihtiyacı duyarsın. Herkes yere atsa pis bir ortamda yürümek ister misin? Yerdeki çöpleri görünce hiç ne yaptım diye kendini sorgulamıyor musun? Çevrene karşı duyarlı olman gerektiğini ne zaman anlayacaksın. Doğa yüzlerce yıl boyunca o çöpleri yok edemiyor. Yok etse dahi kirliliğin izleri toprakta kalıyor. Dünya var olduğu günden itibaren sizin gibi insanlar yüzünde kirlendi.

Çevremiz insanların en doğal yaşam alanıdır. Sahip çıkmalı ve korumamız gerekir. Senin de hassasiyetle davranmanı bekliyoruz. Bizimle çevre temizliği için mücadele edebilirsiniz.

Geleceğimiz için mücadele etmelisin. Hava, su, toprak kirliliklerinin önüne geçmelisin. Canlı hayatını tehlikeye sokacak davranışlardan uzak durmalıyız.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu