Okul

Çocuğun Gelişiminde Okul mu Aile mi Etkilidir

Çocuğun gelişimi ve eğitimi hayatı için önemlidir. Güzel bir münazara konusu olarak görüşülebilir. Eğitime açık olduğu çağda öğrendiği bilgiler alacağı kararların doğruluğunu gösterecektir. Çocuk gelişimi ilk aşamada anne karnında tamamlayarak geri kalan kısmını 0-7 yaş aralığında tamamlar. Bu sayede çocuk kendi eğitimini kısmen tamamlamış olup %5’lik bir kısmı eğitim hayatında karşılamaktadır. Çocukların gelişiminde her iki etkin rolde aktif şekildedir.

Çevresini tanımasını, öğrenmesini ve konuşmasını aile hayatında öğrenir. Eğitim çocuğun sahip olduğu saf bilgilerin geliştirilerek daha kullanılabilir hale gelmesini sağlar. Öğrendiklerimizi geliştirmemiz okul hayatında olmaktadır. İyi bir ailede yetişen çocuğun eksikleri azda olsa olacağından okulda bunları geliştirmek için öğrenimde bulunacaktır. Öğrenilen bilgiler geliştirilerek birey olarak topluma hazırlanılmasında yardımcı olur.

Bir çocuğun yaşamı ev gibidir. Temeli ailenin eğitimi ile atılır, devamı ise eğitim kurumlarında öğrenebileceği bilgiler sayesinde kendisine ve topluma faydalı olur. Eğitim hayatımızda oldukça önemlidir, öğreneceğimiz bilgiler meslek sahibi olmamızı sağlayarak iş sahibi olmamızı sağlar. Biz eğitim ve ailenin birbirlerinden ayrılmaz değerler olduğunu düşündük, sizin düşünceleriniz nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu