Okul

Cumhuriyetimizi Korumak İçin Neler Yapmalıyız

Bizlere emanet edilen devlet olmaktadır. Emanete en güzel şekilde sahip çıkarak onu korumak için doğdumuzda yemin ederiz.

Cumhuriyet bizim en değerli varlıklarımızdan birisi olmaktadır. Demokrasinin olduğu bir dünya halkın kendi hakkına sahip olduğunu gösterir. Yönetimde mutlak söz sahibi halk olmaktadır. Temsili olarak seçilen kişiler bizim adımıza devletimizi yönetmektedir. Devlet yönetimi emanet olmaktadır insanlar özgür iradelerini kullanarak seçim yapmaktadır.

Atatürk bizlere emanet ettiği en önemli öğelerden birisi vatan olmaktadır. Cumhuriyetin varlığı bizi yükselterek yüceltir. Atatürk düzen yüzyıllar boyunca devam etmesi için ilkeleri ile anlatmıştır. Sahip çıkılması gerektiğini belirtmişlerdir. Mutlaka seçimlere katılarak özgür irademizle ülke yönetimini belirlememiz gerekir.

Atatürk’ün izinden giderek en güzel şekilde koruyabiliriz. Cumhuriyet emanettir gelecek nesillere en yüksek mertebede bırakmamız gerekir. Ülkemizi kötü yönetenleri seçim zamanında bertaraf ederek koltuklarından indirmemiz gerekir. Türk gençleri Atatürk size değer vermektedir vatana ihanet edildiği zaman muhtaç olduğunuz o asil kan damalarınızda olmaktadır diyerek korumamız gerektiğini belirtmiştir.

cumhuriyetin korunması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu