Okul

Dağ Dumansız İnsan Hatasız Olmaz Kompozisyon

İnsanoğluyuz başarılı işlerimiz olduğu gibi bizi kötüleye iten hatalarımızda olacaktır. İnsanlar nasıl başarı sahibi oluyorsa hataları da olacak bunları olgunlukla karşılamaları gerekmektedir. Dağların zirvelerinde sislerden oluşmuş bulutları hepimiz görürüz. Her dağın dumansız olmayacağı gibi insanlarda hatasız olmaz. Hayatımızda dört dörtlük kimse olmadığı gibi hataları vardır.

İnsanlar yaşamları boyunca hatalar yapmaktadır. Babamız olan Hz. Adem’in yaptığı hata gibi cennetten kovulmuştur. Hatalarımızı bilmeliyiz bu yolda ilerlemeliyiz. İnsanların elinde hür iradesi olmasına rağmen amaçları, zevkleri, istekleri doğrultusunda kendilerine yenik düşebilirler. Aldığımız kararların seçimleri yanlışlıkla sonuçlanabilir. Hepimizin insan olduğunu unutmayarak bazen kendimize yenik düşüp kararlarımız hata ile sonuçlanabilir. Bizi iten çeşitli sebepler olduğunu asla unutmamalıyız.

Hayatımız her şeyden ibaret olduğu gibi hatalarımızı da bilerek bunlardan ders çıkarmalıyız. Dağlardan duman eksilmediği gibi insanların hataları da olacaktır. Hatalarımızı kabul ederek bilmeliyiz. Bugünlerde yaşadığımız zorluklar hepimizin başına gelebilir. Başkaların hataları olacağını bilip hoşgörü ile yaklaşarak kişilere doğru yol göstermemiz gerekir. Bizde dersimizi alarak hatalarımızı kabul etmekten başka çaremiz yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu