Okul

Dayanışma Denilince Akla Gelenler

Dayanışma toplum içerisinde insanların birbirleri ile uyum içerisinde anlaşarak destek olmalarıdır. Aile fertleri arasında başlayan dayanışla her konuda destek olarak sorunları aşmalarına yardımcı olmakla gelir. Her işi tek başımıza yapamayız başkalarından yardım destek isteyerek işlerin üstesinden gelebiliriz. Zorlukların aşımı hep birlikte dayanışma içerisinde olduğumuzda kolaylıkla sağlanır.

Her insan toplum içinde bir role sahiptir. Bunlar yaşamlarını sürdürebilmek için görevlerini yerine getiren kamu görevlileri olabilir. Polisler, hemşireler, doktorlar, sağlık memurları, pastaneciler, bankacılar, devlet dairelerinde görevli yüz binlerce kişi ile dayanışma içerisinde yaşadığımızı asla unutmamalıyız. Yardımlar büyüyerek sorunların hep birlikte aşılmasına yardımcı olur. Karşılıksız ve çıkarsız şekilde gönülden gelerek birbirlerimize karşı yardım etme isteği ile dayanışa doğar.

Türk milleti için dayanışma önemlidir. Birbirlerine karşı hep güler yüzlü olup işlerin üstesinden hep birlikte gelmişlerdir. Zorda kalanlara yardım etmek onlara yol göstermektir. Atalarımız düşmanlarına karşı dahi yardımsever olup dayanışma içinde bulunmuştur. Zorda kalanlara yardım ederek onlara hayat verdikleri biliniyor. Bunların bir örneği Çanakkale savaşında yaşanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu