Sorular Cevaplar

Deli Nedir Kime Denir

Deli davranışlarını kaybeden, taşkınlık yapan, normal bir insanın yapmayacağı çılgın davranışlarda bulunan kişilere denir. Deli olan birisi bazı şeylere aşırı şekilde düşkünlükleri ile bilinir. Davranışları kestirilmedikleri gibi kendilerine ve çevresinde olan kişilere zarar verme durumları olabiliyor. Akli dengesi yerinde olmayarak iradesini kullanmadan gücünü kullanan kişilerdir. İstemsiz olarak konuştukları, davranışlar sergiledikleri ile gözlemlenirler. Deli olan bir insanın yapacakları insanları etkileyerek olumsuz şekilde etkiledikleri bilinir.

Deliler yaşadıklarından veya doğuştan dolayı hareketlerde bulunurlar. Toplum içinde dışlanır tedavi için ruh ve sinir hastalıkları hastanelerinde tedavi görürler. Deli damgası yiyen birisi akli dengesi olmadığından bir çok kişiye zarar vermesi kaçınılmazdır. Yaptıkları her türlü davranışlar insanların yaşamlarını etkiler.

Akli dengeleri yerinde olmadığından dolayı yaptıklarından sorumlu tutulamazlar. Bilinçsiz şekilde yaptığı davranışlar başkalarına zarar verebilir. Adli tıp deli olan kişilerin istem dışı davranış sergilediklerinden dolayı suçsuz kabul edildiklerini sayarak tedavi görmelerini talep etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu