Okul

Başarıya Ulaşmak için Zeka mı Çalışmak mı Önemlidir

Başarı bize kendiliğinden gelmeyeceğine göre çalışarak mücadele etmeliyiz. Alacağımız kararları başarıya giden yoldan yana kullanmalıyız. Zekamızı doğru şekilde kullandığımız sürece başarıya ulaşmamız kaçınılmaz olur. Başarı için insanların ihtiyacı olan iki şey varsa bunlar çalışmaları ve zekalarıdır. Doğru şekilde yönetebilirlerse başarı kaçınılmaz olur.

Başarıya ulaşmak için insanların en çok ihtiyacı olan çalışmak olacaktır, zeki birisi yolu bulabilir ama çaba göstermeden varması zordur. Çalışmıyorsa, işini sevmiyorsa eğer başarıyı yakalaması mümkün olmaz. Zeki olabilir, zekasını doğru şekilde de kullanabilir ama hedeflere ulaşılmasında mücadele etmesi gerekmektedir. Zekası olan insan çalışarak kullandığı takdirde kendisini daha iyi hisseder. Başarıya yaklaşması için çalışmak daima hayatında olmalıdır. Bir şeyler yapmak için bunu mücadele ederek gerçekleştirebiliriz. Başarı için çalışmak gerekli, bunları yerine getirmek için ise zekadan yararlanılır. İkisini bir araya getirenler başarısızlıkla karşılaşmazlar.

Başarıya giden yolda hedefler önemlidir. Plan yapmayarak istenilen noktaya ulaşmak yetersiz olur. Bilmemiz gereken çalışmak olmadığı sürece başarı elde edilemez. Akıllı olup zekamızdan en yararlı şekilde faydalanmamıza rağmen çalışarak ulaşabileceğimiz gerçektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu