Okul

Dilimizin Önemi Kompozisyon

Milli birlik ve beraberliğin sağlanması ve kültürel beraberlik için ana dilimizi kullanırız. İnsanları bir arada tutarak ortak değerlerin aynı duyguları içerisinde yaşanmasını sağlar. Uluslar sahip oldukları dil ile ayaktalardır. Ana diline sahip çıkarak her türlü sorunların önüne geçebilirler.

İnsanlar kendilerini ifade etmek için dillerini kullanırlar. Duygu ve düşüncelerini karşı tarafa aktarmak için diline hakim olmaları gerekiyor. Özgür bir ülkede yaşayan ve devletin himayesinde olan diller korunabilir. Ulusun özgürlük ve toprak bütünlüğünün sağlanmasında dilleri önemlidir. Dilin yozlaşmasının önüne geçilerek kültür korunur. Ülkenin bütünlüğü dil ile başlar dil ile biter. Dilin korunmasında herkes sorumludur. Kendi diline sahip çıkan millet ulusuna sahip çıkmıştır.

Dilin korunması soyut olarak görülse dahi devletin bütünlüğü için gereklidir. Dilinden uzaklaşan bir millet başka milletlere özenerek vatanına olan bağlılığını kaybeder. İçten içe fethedilen ülke haline gelir. Dilinden uzaklaşan milli ve kültürel değerlerini kaybeder. Ortak değerlerinden uzaklaşıldığında milli birlikten de uzak kalırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu