Okul

Doğal Afetlerde Dayanışmanın Önemi Nedir

Doğal Afetlerde Dayanışmanın Önemi Hakkında Yazı, Dayanışmanın Önemi Örnek Yazı

Doğal afetlerin meydana gelmesi ile birlikte insanlar bir çok zorluk çekerler. Bazen sınırları içersinde yer alan devletlerin yardımları dahi yetersiz kalır. Bu durumda devlet arasında yardımlaşma başlar düşmanları dahi olsa insanların doğal felaketlerden etkilenmesi durumunda gerekli yardımda bulunurlar.

Her ülkenin başına gelebileceği ve ne zaman nasıl olacağı bilinmez. Gün geldi İsrail ormanlarının yanmasında Türk yangın söndürme uçakları devreye girerek söndürmede yardımcı olmuştur. Birlik beraberlik sorunların aşılmasına yardımcı olunur.

Doğal felaketlerde yardımlaşma ve dayanışmaya örnek olarak ülkemizde meydana gelen Gölcük depreminde on binlerce kişi hayatını kaybedip yüz binlerce kişi yararlanmıştır. Ülkenin kaynakları yetersiz kaldığından dünyanın her yerinden yiyecek, içecek, kurtarma ekipleri gelerek insanlara dayanışmanın önemini göstermiştir. Onlar olmasaydı ölü sayısı artacaktı insanlar seferber oldu bu durumlarda. Zor durumda olunduğunda insanlar arasında da böyle olmaktadır.

doğal afetlerde dayanışma
doğal afetlerde dayanışma

6 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu