Okul

Doğal Kaynakların İnsan Hayatı Açısından Önemi Kompozisyon

Doğal kaynaklarımız dünyamızda sınırlı miktarda olan, yeraltı ve yerüstünde bulunan insana faydası olan kaynaklardır. En doğal kaynaklarımız bitkiler ve hayvanlardan oluşur. Doğamızda kendiliğinden bulunan ve insanlığa en büyük faydaları sağlayanlardır.

Su, bitki, hayvanlar, madenler doğal kaynaklarımızdır. Doğada insan müdahalesi dışında bulunan her şey kaynaklarımız arasında yer alır. Çevreye bağlı olarak varlıklarını korur ve gelişmeye devam eder. İnsan hayatı için doğal kaynaklar oldukça önemlidir. En önemli ihtiyaçlarımız olan beslenme, barınma ve korunmanın karşılanmasıyla yaşamımıza devam ederiz. Bize ihtiyaçlarımızı sunan doğal kaynaklarımız olmaktadır. Susuz yaşayamaz, yemeden içmeden duramayız. Doğal ihtiyaçlarımız karşılanmadığı müddet yaşam olması mümkün değildir. Doğa kendi kendine yettiği gibi beraberinde bir çok canlının yaşama ulaşmasını sağlamaktadır.

Canlılar yaşamına devam edebilmek için doğal kaynaklara ihtiyaç duyarlar. Sahip olunan kaynaklardan çeşitli şekillerde yararlanırız. Suyu içeriz, ağaçların verdiği meyveleri ve hayvanlarından etini yeriz, madenlerden kendimize binalar yaparak korunma ihtiyacını karşılarız. Madenler hayatımızın her alanında ihtiyacımızı karşılamaya yönelik bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu