Okul

Dost İle İlgili Hikaye

Çölde yolculuğa çıkan iki arkadaş vardır. Ali ile Şahin birlikte gezer dolaşır hatta safarisini dahi birlikte yaparlarmış. Yolculuk sırasında aralarında çıkan tatsızlıktan dolayı Şahin, Ali’ye attığı tokat yüzünden araları bozulur. Canı acır ama bir şey demez öyle devam ederler. Biraz ilerler ve kumun üstüne tahta ile şöyle yazar “bugün en iyi arkadaşım bana tokat attı”

Çölde yürümeye devam ederken su kaynağı bulurlar. Şahin yıkanırken burada birden bire ne olsun Ali bataklığa saplanmış yardım istiyor. Boğulmak üzereyken hemen yetişir Şahin kahramanlık göstererek onu kurtarmıştır. Boğulmak üzereyken kurtarmasıyla Ali çok mutlu olup kayaya şöyle yazar “bugün en iyi arkadaşım benim hayatımı kurtardı”

Şahin bunu görünce Ali’ye sorar canını yaktığım zaman kum üstüne senin canını yaktığımda kuma yazdın şimdi neden kayaya yazıyorsun demiştir. Bunun üzerine Ali cevaplar biz dostlarımızın hatalarını kuma yazarız rüzgar estiğinde yok olsun, iyiliklerini kayaya yazarız bir daha unutulmasın.

Kısaca anlayacağımız dostluk önemlidir, hatalarımızı örtmesini bilmeli dostlar birbirlerine sahip çıkarak kusurlarını görmezler. Dostlarımızın yaptığı hataları örtmemiz gerekir, başarılarını ise daima hatırlayarak bize verdiği değerler unutulmamalı. Biz dostumuza sahip çıkarak iyi noktalara gelebiliriz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu