Okul

Dostluk Konulu Kompozisyon

Dostluk hayatımızda sahip olabileceğimiz en değerli bağdır. Hayatımızı paylaşabileceğimiz gerektiğinde bize destek olarak yol gösteren birisini ararız. Sahip olduğumuz dostluklar sırtımızı dayayabileceğimiz bir duvar misali arkamızda olmalı. Sorunlarımızı paylaşıp dünya hayatında daima birlikte hareket ederek birbirini koruyan kişilerdir. Dost sahibi olan dünyanın en değerli varlığına sahip olmuştur. Çevremizde insanlar yanımıza yanaşır önemli olan iyi günde değildir kötü günümüzde bize elini uzatacaklardır. El uzatanlar asla unutulmaz unutmamalıyız.

Hayatımız boyunca sahip olduğumuz dostluklar bazen gerçekliğe bazen de hüsranla sonuçlanır. Her arkadaş olarak kabul ettiğimiz kişi dostumuz olamayabilir. Bize güvenen, inanan gerektiğinde canını emanet edebilecek insanlardır. Birbirimizi asla hayal kırıklığına uğratarak dostluğumuza leke sürülmesini önlemeliyiz. Dostlarımız bizi asla yalnız bırakmaz zorda olduğumuz her daim yanımızda olarak yardımcı olurlar.

Gerçek dostu bulmak önemlidir. Uzun yıllar boyunca babalarımızın dostlarını yakınlarımızda görürüz. Sorun yaşasalar dahi onlar birbirlerine olan minnettarlık ve alçak gönüllülük ile tekrar bir araya gelirler. Dostluklar kolay bitmez ne zaman birisi fazlasını isteyip bencillik yaparsa kopan bağlarla sarılıdır. Hayatımızda yaşadığımız her duygusu birisiyle paylaşma isteğinde bulunuruz. Dostluk duygularımızın gelişmesinde en önemli etkilerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu