Okul

Dünya İle İlgili Kompozisyon

Dünya Hakkında Kompozisyon, Dünyanın Önemi İle İlgili Kompozisyon

Canlıların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için güneş sisteminde yer alan gezegendir. İnsanların yaşamları etkileyici bir şekilde olabilir. Su, toprak, bitkiler ve hayvanlarla oluşmuş bir bütündür. Yaşamların sürdürülmesi için yaratılmıştır. Dünyamız önemli bir değere sahip olduğundan dolayı her yıldız gezegen gibi ömürleri vardır. Sahip çıkıldığı sürece dünyamız gelecek nesillerin devam ettirilmesine kadar etki yaratır.

Dünyamızın başına bir şey gelmediği sürece değerini anlayamadığımız gibi ona zarar vermeye devam ediyor. Çevre kirliliği en başta fabrika atıkları, kimyasal atıklar ve çeşitli gazlar atmosfere zarar verip insanları etkiliyor. Bilindiği gibi dünyada buz devri yaşanmış ve meteor çarpması sonucunda milyonlarca yıl önce yaşayan canlıların soyu tükenmiştir.

İnsanların duyarlı olması gerekli olup sahip olduklarımızın değerini en iyi şekilde bilmemiz gereklidir. Dünyanın dengesi sağlandığı sürece felaketlerin oluşumu engellenebilir. Bugün çeşitli doğal felaketlerin meydana gelmesinin nedeni ise insanların duyarsız olmasından dolayıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu