Dünyamızı Kimlerle Paylaşıyoruz

Dünyada tek yaşayan canlıların insanlar olduğunu söylersek eğer yanlış düşünmüş oluruz. Bir çok farklı milletten insanlar yaşadığı gibi bunlar dışında dünyada misafir olan on binlerce farklı canlı türü vardır. Canlıların farklılıkları onlara has özellikleri barındırmaktadır. Dil, din, renk, kültür gibi çeşitli özelliklere sahip insanların tarifi olmuştur.

Hayvanları unutmamalıyız, onlar bir yaşamın devamlılığını sağlamak için hayatlarını sürdürüyorlar. Besin zincirinin bir parçası olduklarından dolayı varlıklarına ihtiyaç duyarız. Dünyamız belli bir düzende yaşamlarına hayvanlar sayesinde devam etmektedir.

Böcekler daha küçük ama oldukça faydalıdır. Ölü bitki ve hayvanları ayrıştırarak parçalarlar. Doğada pek fazla görünmedikleri gibi genelde toprak altında yaşamlarına devam ederler.

Tüm canlıların yaşadığı dünyamızda bir görevi vardır. Hepsi üstlerine düşen görevlerini yerine getirdiği sürece dünyanın dengesi bozulmaz ve böyle devam eder. Dünyayı tanımadığımız daha bir çok canlı ile paylaştığımız aşikar. Canlıların ortak yaşam alanı olmaktadır. Her canlı ufakta olsa bir göreve sahip olarak diğer canlıların yaşamlarını etkilemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz