Sağlık

Düşük Hapının Zararları Nelerdir

Hamile kalmak istemeyen bayanların gebeliklerinin sonlanması için düşük haplarını tercih ediyorlar. Diğer bir adıyla kürtaj hapı olarak bilinip ciddi zararları olabilir. Sağlığımıza dikkat edebileceğimiz düşük haplarının beraberinde getirdiği zararlar olacaktır. Uzmanlar düşük hapını kullanmadan önce bir kez daha düşünmenizi öneriyor. Hamile kalıp düşük yapmak için kullandığınız haptan dolayı canınızdan olabilirsiniz. Kullanılması mutlaka doktor denetiminde gerçekleşmesi gerekmektedir. Kendi isteğiniz ve ricanız üzerinde asla yapmayınız.

18 yaşından küçük, 35 yaşından büyük olanlar düşük hapını kullanmamaları gerekir. Hapı kullanmanız durumunda tam anlamıyla düşük gerçekleşmezse eğer enfeksiyona sebep olarak rahatsız olabilirsiniz.

Düşük hapının kullanılması sonucunda vücudunuza etkisi progesteron hormonlarının azalmasına sebep olarak düşüğün oluşmasıdır. Bundan dolayı 7. haftasında olan gebeler düşük hapını kullanamazlar. Sağlığınız tehdit ettiği gibi beraberinde hastalık ve zehirlenmeye sebep olur.

Düşük hapının kullanımı günde 3 kez kişinin kullanarak gerçekleştirebileceği durumdur. Düşüğün gerçekleşmesinde 15 gün içinde olur, düşük gerçekleşmezse doktor kontrolünde yapılmalıdır. Düşük hapı tamamen düşürmemesi durumunda parçalar kalarak ciddi hastalıklara sebep olacaktır. Bunun için sağlığımıza dikkat ederek uzman doktorlardan yardım alıp gerçekleştirebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu