Okul

Ekmeği İsraf Etmeden Tüketmenin Dünyamız Açısından Yararları

Ekmek en değerli nimetlerimizden biri olarak beslenme ihtiyacımızı karşılamakta. Dünya nüfusu artmasıyla ekmeğe olan ihtiyaç artmıştır. Ancak bizim gibi herkes şanslı olmamakta. Biz ekmeğe kolaylıkla ulaşırken bazı ülkelerde yetiştirilemediğinden dolayı açlık sefalet görülmektedir. Her gün aldığımız ekmeğin bir şekilde israf edilmesi geleceğimizi karartmaktadır. Ülke ve aile ekonomimize ciddi zararlar vermekte. Ekonomik çöküntüye girerek bizi karanlık gelecek bekler. İsraf dünyanın en kötü davranışıdır.

Her gün milyarlarca insan karnını doyurmak için ekmek almakta. Birazı yeniyor birazı kalıyor ve sonunda israf ortaya çıkıyor. Kalan ekmekler atılarak yok oluyor. Milyarlarca ekmeğin bu şekilde israf edildiğini düşünürsek geleceğimiz haylice karanlık olur. İhtiyacımız kadar ekmek almalı israf etmemeliyiz. Dünyamızın bir ucunda insanlar açlık ve susuzluktan ölüyorlar. Bir parça ekmek için yaşamlarını sürdürüyorlar. Bayat ekmekleri çöpe atmak yerine onları değerlendirmeliyiz. Çeşitli tariflerle birlikte sofralarımıza ilave edebiliriz.

İsrafı önleyerek arttırdığımız gelirimizi ihtiyacı olan ülkelere gönderebiliriz. Açlıkla mücadele eden insanların yaralarına bir nebzede merhem olmamız mümkündür. Fırınlarda kalan bayat ekmekler ihtiyaç sahiplerine daha ucuzdan verilebilir. Çöpe atılması yerine ekmekten faydalanılmalıdır. Açlık ve sefalet ortadan kalkarsa dünya üzerinde barış hakim olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu