Okul

Ekonomi Politikaları Kalkınmayı Nasıl Etkiler

Ülkenin yönetimi geleceğini belirleyen en önemli unsuru oluşturmaktadır. Ülkenin kaderi içinde yaşayanların kaderidir. Devlet sınırları içinde halkının can ve mal güvenliğinin yanı sıra refah hayat sunmak için çalışması gerekmektedir. Refah içinde yaşayan insanlar ülkelerine daha çok hizmet ederek kalkınmasında önemli rol oynarlar.

Ülkede izlenen politikalar halkın yaşamını doğrudan etkiler. Devlet izleyeceği politikada halkın yararına yol izlemelidir. Demokrasinin olduğu bir ülke vatandaşın hakkını koruyamayan devleti vatandaşlar yıkma ve yerine yeni bir devlet kurma hakkına sahip olmaktadır. İzlenecek olan politikalar halka hizmet etmeli ve yol göstermesi gerekmektedir.

Ekonomi alanında izlenecek yol halkın geleceği için önem taşır. Gelişen ve kalkınan bir devlette refah içinde yaşanır. Ekonomi alanında izlenen politikalar kalkındırmaya ve kazanmaya yönelik olmaktadır. Devlet bütünlüğünü ve varlığını korumak için refah seviyesinde yol izlemesi gerekmektedir. Devlet yöneticilerinin ekonomi politikasında hatalara yer vermeden hareket etmesi de gerekebilir. Güçlü bir halk yönetiminde ekonomiye devamlı destek sağlaması gerekir. Milletin en temel sorunlarından olarak üretkenlik, çalışkanlık gibi değerleri de içinde tutmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu