Okul

El Elden Üstündür Kompozisyon

Her insanın bir yeteneği vardır, zamanla geliştirerek o alanda uzmanlaşır. Geliştirdikçe çalışma hayatında kendisini göstererek işlerini kolay şekilde yapabilir. İnsanlar toplu halde yaşarken birbirlerinin işlerini en güzel şekilde yaparak yaşamlarına devam ederler. Her insanın her işi yapması mümkün olmadığı gibi bir başka insanda başka işte başarılı olur.

İşimizde ne kadar iddialı olursak olalım tek bir alanda başarılı oluruz. Başarılı olduğumuz işler listesinde eksik olduklarımız olunca bir başkasından yardım alırız. Bizim yapamadığımızı bir başkası yaparak, bizde onların yapamadıklarını yapmış oluruz. El elden üstün olduğunu bu sayede anlamış oluruz. Bizim yapamadığımı bir başkası yaptığı gibi onun yapamadığını da biz yapabiliriz. Herkes farklı düşünce ve görüşler içinde kararlar alabilirler. Yapabilende yapamayanda birbirlerine ihtiyaç duyarlar, hep birlikte birbirini ihtiyaçlarını karşılayarak sorunların üstesinden gelebilirler. Toplumsal hayat insanların dayanışma, yardımlaşma içinde olmasıyla sağlanır.

Her alanda insanlar birbirlerine muhtaçtır. Hayatlarını tek başına götürebilecek kadar her konuda yetenekli değillerdir. Zaman içinde yetenekleri gelişir, birbirlerine karşılıklı olarak yardımcı olarak en zor işlerinde altından kalkabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu