Okul

Elli Yıl Sonra Kitapların İnsan Hayatındaki Yerini Anlatan Deneme

Kitaplar kağıtlar halinde sert bir kağıttan kapakla bir araya gelir. Günümüzde kitaplar yaygınlığı halen korunsa dahi bundan 50 yıl sonrasını düşünmek hiçte zor değil.

Gelişen teknoloji ile internette yazılı ve görsel bilgi kaynakları yer almakta. Bilgiyi öğrenmek isteyenler sanat eserlerini artık internet üzerinden takip edecek öğreneceklerdir. Kitaplar zamanla raflarda çürüyerek kendi bütünlüklerini kaybedecektir. Kitaplara olan ilginin azalmasıyla artık basımları yapılacaktır. Zaman içerisinde internet daha da gelişerek elimizde yazılı belgeler olmayacaktır. Tüm yazılı görsel belgeler internete yüklenerek kullanılacaktır.

İnsanlar yine kitaplara ulaşacak ancak kütüphaneler yerine internetten öğrenecektir. Bilgiye çok daha hızlı ve kolaylıkla ulaşacaklar. İstedikleri zaman istedikleri yerinde cep telefonlarından dahi kitapları okuyacaklar. Bilgiye ulaşmak saniyelerini alacaktır. İnsanlar kütüphanelerde hayatlarını geçirmek zorunda kalmadan yaşayacaklar. Gelecekte her şey internet ortamına taşınacak. Dergiler, gazeteler, kitaplar artık insanlar her şeyi internette bulacak. İnternet hayatımızda varlığını arttıracaktır. Kitapların verdiği ağırlık, araştırma için zahmetlerin hepsi kalkarak daha bilgili nesil yetişecek. Bilgi doğru kullanıldığı takdirde insanlığı ileriye taşıyacaktır. Kağıdın olmadığı bir dünyada her şeyin dijital olduğudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu