Okul

Eskiden İnsanlar Nasıl Korunurdu

Eskiden insanlar vahşi hayvanlardan korunmak için kendilerine ağaç kovukları, mağaraları ve çalıları yuva olarak bilirlermiş. Doğada çeşitli hayvanların yaşadığı gibi tehlikenin de fazla olmasından dolayı karşı karşıya gelmeleri kaçınılmaz olmaktaydı. İnsanlar kentlerde yaşamadıklarından dolayı kabileler halinde ormanlık alanların içinde yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Uzun bir yaşam boyunca çalışmalar yaparak hayatlarını devam ettirdiler.

Hayvanların saldırgan tavırlarına karşı kendilerini mızrak, sopa, taş ve ateşle korumaya çalışmışlardır. Dışarıdan gelebilecek her türlü hayvan saldırısına karşı çeşitli önlemler alırlardı. Özellikle kış aylarında hayvanların saldırısına karşı birlikte yaşamayı tercih etmektedirler. Doğa ile iç içe olan insanlar tehlikeleri fark ederek kendilerini korumak için farklı yollara başvurmuşlardır. Uzun yıllar boyunca kendilerini yaptıkları çeşitli kesici aletlerle korumuşlardır. Zaman içinde hayvanlardan korunmak için binalar yapmayı öğrendiler. Barınakları daha güçlü olduğundan hayvanların saldırılarından korunmaları mümkün olmuştur.

Yazın sıcağı kışın soğuğundan korunmak içinde bnalar yapmışlardır. Kış dönemi soğuk geçmesi sonucunda kendilerine hayvanların derilerinden kürk yaparak korunmuşlardır. Zaman içinde barınaklar ve ateşi kullanarak havaların olumsuzluklarından da korunmuş olmuşlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu