Pratik Bilgiler

Etiket Lekesi Nasıl Çıkar

Aldığımız elbise veya beyaz eşyaların üzerlerinde bulunan yapıştırıcılı etiketler zamanla soyulmaya başlar. Yıpranan etkiler kötü görüntü oluşturmasın diye onları çıkarmaya çalışsak dahi bir kısmı çıkmış olup yapışkanlığı halen üstünde olacaktır. Evin içindeki tozlar havalandıkça buralara yapışarak zamanla tozlarla rengi değişir oldukça kirli bir görüntü oluşturacaktır. Kurtulmak istediğimiz etiket yapıştırıcısı diğer bir deyişle lekelerinden o zaman bir takım yöntemler kullanarak çıkarmamız mümkündür. Sıkıntılı ve zorlu olması yüzünden tekrar tekrar aynı işlemi yapmanız gerecek. Yapıştırıcı tam oturduğu için zeminin parlak ve düz olması avantajınıza çıkarması kolaydır.

Etiket lekesini çıkarmak için yapıştırıcının olduğu yeri dondurmak için soğuk baskı uygulaması yapınız. Sertleşen yapıştırıcıyı sildiğiniz zaman lekesi ile birlikte çıkacaktır. Kalıntılar için kullanacağınız kaşık sayesinde ortadan tamamen çıkartabilirsiniz. Zorlu etiket lekesi olduğundan dolayı devamlı olarak buzla soğutarak kaşık yardımıyla oradan çıkarmanız mümkündür. Kalıntılar normalden çok daha fazlaysa o zaman daha büyük bir kaşık yardımıyla kazıyınız dikkat edin beyaz eşya üzerinde yapacaksanız çizmeyin. Etiket sürülen bölgeyi en sonunda durulayarak temizleyin lekeden kurtulmuş olacaksınız.

Silgi yöntemi ile çıkarmayı deneyin üstüne sürtmeniz durumunda yapışkanlığı özelliğini kaybederek artık çıkması çok daha kolay olacak. Bir müddet silgi işlemiyle devam edin bölge kuruduktan sonra yapışkanı çıkarmak için sıcak bir bez yardımı ile siliniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu