Okul

Etkin Yurttaş Olmak İçin Başka Hangi Faaliyetler Yapılabilir

Etkin yurttaş ülke içinde bulunduğu faaliyetler sayesinde vatandaşlık görevlerini en doğru şekilde yerine getirir. Etkin yurttaşın tanımında vergi vermek, oy kullanmak, bağış yapmak, anayasal görevleri yerine getirmekle devam eder.

Çevresine karşı duyarlı olarak toplumsal hayatın kendisine verdiği görevden kaçınmayarak yerine getirir. Duyarlı vatandaşlar halk ile kaynaşarak etkin şekilde görevlerini üstlenmektedir. Halkın en temel ihtiyacını karşılayarak çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük esasında çalışarak topluma hizmet ederler. Aldığı görevlerle halk yararına faaliyetlerde bulunur.

Toplumun her alanında faaliyette bulunarak yardım ve eğitim kampanyaları, maddi ve manevi destekler, gelişim ve ekonomik gücün zayıflığı kalmış bölgelerde etkinlik gösterirler. Etkin yurttaş ülke yararına düzenlenecek her toplumsal faaliyete katkı göstererek başarı ile sonuçlanması için çaba göstermektedir. Yapılan çalışmalar ülkenin düzeni, toplumsal sorunların aşılması, eksikliklerin tamamlanmasında büyük rol oynar. Çalışmalara göre etkin yurttaş genel çalışmalarda bulunarak önemli adımlar atarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu