Okul

Evcilik Oyunu Nasıl Oynanır

Evcilik oyunu, çocukların severek oynadığı oyunlardan olmaktadır. Her ortamda oynanabilen kolay ve eğlenceli oyunlardandır. Yaş ortalaması 5-8 arasında olan çocukların daha çok oynadıkları oyundur. Kız çocuklarının daha çok düşkün olduğu bilinmektedir. Oyuncukları ile bir aile kurarak oyunlarına başlarlar. Bebeklerini gerçek bir bebek gibi çayı içerir, üstünü değiştirir, saçlarını tarar onlara bakarlar. Genellikle kız çocuklarının annesinden gördüğü gibi bebeklerine sevgi ve şefkat gösterirler.

Evcilik oyunu kız ve erkek çocuklar arasında da oynanmaktadır. Kız çocuk anne, erkek çocuk ise baba olarak oyuna başlarlar. Birbirleri ile güzel zaman geçirirler. Birlikte çocuklarını gezdirir onlara yemek yedirirler. Özellikle beş çayı olarak birbirlerine çay içirir bebeklerle ilgilenirler. Arabaları ile yolculuk yaparak güzel zaman geçirirler. Çocukların severek oynadığı oyunlardan olmaktadır. Sıkça oynadıklarına şahit olabiliriz.

Çocukların hoşça zaman geçirdiği ve sıkılmadıkları oyunlardandır. Annesini ve aile hayatını örnek alarak kendisinin bebeği yerine koyduğu oyuncaklarla zaman geçirerek aile olma yolunda bilgi sahibi olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu