Okul

Evdeki Kurallara Uymadığınız Zaman Neler Olabilir

Evdeki Kurallara Uymadığımızda Ne Olabilir

Evde konulmuş kurallara mutlak olarak uyulması gereklidir. Ev içersinde tek başımıza yaşamadığımız gibi bir çok şeyi birlikte paylaşırız. Örneğin dolaptan meyve alıp kapağını açık bırakmanız durumunda evdekilerin haklarını da işgal etmiş olursunuz. İçinde bulunan meyveler çürür yada bozulurlar bu yüzden belli başlı kurallar vardır. Bu kurallar herkes tarafından uyulması gereklidir.

Yukarıda evdeki kurallara örnekler gösterdik peki bunlara uyulmadığı zaman ne gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliriz?

Aile fertlerinin özgürlükleri ve yaşam alanlarını kısıtlamadan hareket etmeliyiz. Anne’nin görevi olan yemek pişirmek temizlemek yapılmadığı takdirde aç kalırız ve evde pislik oluşur, ailenin babası çalışmasa maddi sıkıntılar yaşarız evdeki düzenin bozulmasına sebep olur. Çocuklar evde kendileri için belirtilen kurallar çerçevesinde hareket etmeliler camdan veya balkondan aşağıya sarkmak, masalara koltuklara çıkmak, kullanmamaları gereken alet ve araçları ellerine almak, prizlerden uzak durmalı aksi takdirde kötü durumlar ile karşı karşıya kalırız.

Ev kazalarına sebep olup can tehlikesi yaşanabilir.
Evde huzursuzluk ve kavgalar devamlı olur.
Birbirlerinin haklarına saygı duyulmaz.
Anne ve baba sözü dinlenmediği gibi asi davranışlar gösterilir.
Ev halkı arasında iletişim sıkıntısı yaşanır ve psikolojik olarak çocukları etkiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu