Sorular Cevaplar

Evimiz Bizi Nelerden Korur

Evimiz bizim en başta gelen yaşam alanımızdır. Ailemiz ile evimizde huzurlu, mutlu, refah duygusu içerisinde huzurla yaşarız. Evimiz kendi özel hayatımızı rahatlıkla yaşayabileceğimiz alandır. Yağmur, kar, aşırı sıcak ve soğuk hava olaylarından bizi korur. Kış vakti dışarısı soğuktan don tutarken evimizde sıcacık oturarak huzur içerisinde oluruz. Kendi odamızda yatar uyuruz, kimse bizi rahat etmez. Kendi yaşam alanımızı oluştururuz.

Kendi evimizin verdiği huzuru hiçbir yerde bulamayız. Misafirliğe gitsek dahi orada en iyi şekilde ağırlansak kendimizi evimizdeki gibi hissetmeyiz. İnsanın evi gibi yok, derler ya aynı onun gibi hissederiz. Ev bizi birçok şeyden korur. Hırsızlar evimize giremez, hayvan saldırılarından korunuruz, dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı korunaklı oluruz, yağmur, kar, aşırı sıcak ve soğuktan korunuruz.

Ev dediğimiz zaman huzur ve refah gelir. Manevi olarak kendimizi huzurlu ve mutlu hissetmemiz kaçınılmaz olur. Dışarıdaki tüm tehlikelerden korunduğumuz yuvamızda oluruz. Kendimizi her zaman iyi ve mutlu hissederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu