Sorular Cevaplar

Gürcistan Hangi Kıtada Yer Alır

Gürcistan, Asya kıtasının sınırları içerisinde yer alan ülkedir. Kuzeyinde Rusya, doğusunda Azerbaycan, güneyinde Ermenistan ve güneybatısında Türkiye bulunur. Batısında Karadeniz’e kıyıdır. Kuzeyinde büyük Kafkas sıradağlarına sınırdır. Ülke batıdan doğuya doğru yükselen sıradağlara sahiptir. En yüksek yeri Şara dağı 5068 metre yüksekliğe sahiptir.

Ülke nüfusunun %70’e yakını Gürcü, %11’i Ermeni, %10’u Ruslar ve azınlık gruplardan oluşmaktadır. Gürcüler kendilerine efsanevi ataları Kartlos’tan dolayı kartveli derler. Dört asır boyunca Gürcistan, Osmanlı hakimiyetinde kalmıştır.

Gürcistan gezilip görülebilecek ülkelerden biridir. Ülke vatandaşı da rahatlıkla gezip görmektedir. Hava karardıktan sonra geceleri de güvenli ortama sahiptir. Dış işlerinden dolayı vatandaşlarda rahatsızlık duymaktadır. Dürüst esnafları ile alışveriş gönül rahatlığı ile yapılabilir.

Ülkenin plajları oldukça güzel ve renklidir. Kendisini farklı bir ülke de hissettirecek güzel plajları vardır. Kendinizi Karadeniz’in serin sularına bırakabileceksiniz. Halk plajlarının yanı sıra beach clublar da keyfinize keyif katacak. Şaşırtıcı şekillerde eğlenceler etkinliklere dahil olabilirsiniz.

Gürcistan fiyatlar bakımından oldukça uygundur. Yeme, içme, gezme, eğlenme olsun Türkiye’ye göre çok daha ucuz olduğu söylenebilir. Uygun fiyata konaklayarak hafta sonunu eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu