Okul

Farklı Ülke Çoçuklarının Giyim, Beslenme ve Oyun Tarzı

Farklı Ülke Çocuklarının Oyunları Beslenme ve Giyim Tarzları görerek şanslı bir nesil olduğumuzu öğrenebiliriz. Onların yaşamlarından bir çok özelliğimiz daha fazla olmaktadır.

Her ülkenin çocuğunun farklı bir hayatı vardır. Yaşadıkları bölgelere göre dahi değişiklik gösterebilir bunlar yemek, oyun, beslenme, eğitim, yaşam tarzı olarak görülür. Türk, İngiliz ve Fransız çocuklarının hayatlarını ele alacağız.

İngiliz Çocukları
Giyim: Modern tarzda giyimleri vardır modayı takip ederek ilk onların üstlerinde görebilirsiniz. Giydikleri zamanla trend olarak yayılmaktadır.

Beslenme: Fast Food ürünlerini çok severler. Kızartılmış sosis ve patates yemeklerini tüketirler. Akşam yemeklerinde biftek, kuzu, piliç gibi yemekler sofralarından eksik olmaz. Kılçıkları çıkartılmış balıklar dahi sabah kahvaltılarında tüketilebilir. Et ve sebze ile yapılmış yemeklerde tüketilir.

Oyun: Bilgisayar başında oyun oynarlar bazen zıpzıp veya sosyalleşme amaçlı olarak gelişim sağlarlar.

Fransız Çocukları
Giyim: Modanın merkezi olduğundan dolayı üstlerinde gördüğünüz elbiseler ilginç olmaktadır. Giyim konusunda rahat olabilirler çekinme duymazlar.

Beslenme: Hazır yiyeceklerin tüketimi geniş olup balık, peynir ürünleri ve pizza çok severler. Peynir çeşitleri ülkede yaygın olmaktadır.

Oyun: Bilgisayar başında zaman geçiren gençlik olup onun dışında futbol, kaykay, bisiklet gibi oyunlarla ilgilenirler.

Türk Çocukları
Giyim: Sade ve marka elbiseleri tercih ederler değişik bir görüntüleri bulunmaz.

Beslenme: Peynir, zeytin, domates ve çay gibi ürünleri kahvaltılık olarak tüketirler. Akşamları balık, tavuk, et, sebze yemekleri sofralarında olmaktadır.

Oyun: İnternet üzerinde zaman geçirirler. Bilgisayar oyunlarına meraklı olduklarından dolayı cafeler de sıklıkla görülmektedir.

13 Yorumlar

  1. çok güzel tesekkürler iyi basarılar kardesimin ödevisine yardımcı oldu tsk ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu