Yemek Tarifi

Fırında Kestane Nasıl Yapılır

Kış mevsimi kendisini yavaş yavaş göstermesiyle evlerde sıcacık kestaneler pişirilmeye başlanır. Kestane kokusu ile evinizde adeta şenlik havası yaratacaktır. Eskiden herkes evinde sobanın üstünde kestanelerini pişirerek tadına bakardı. Artık eskisi gibi olmadığı gibi kestane keyfini başka yöntemlerle yapılması gerekiyor.

Kestaneleri ilk önce şişman tarafından bir çizik açarak içinin pişmesini sağlıyoruz. Kestanelerin yumuşaması için 1 – 1,5 saat ılık su içersinde bekletiyoruz. Bir bez yardımı ile kurulayalım ıslaklık üzerinden geçsin. Fırın tepsisi veya ızgarasının üzerinde koyarak fırına sürüyoruz. Fırında pişmeye başlayan kestanelerimizi ara sıra kontrol ederek karıştırmaya başlıyoruz. Bir süre sonra tıpkı soba üzerinde pişirilmiş kestane tadına varmış olacaksınız.

Kestanelerimiz oldukça lezzetli olacaktır. Izgarada veya sobada pişen kestaneden farksız olacağından dolayı afiyetle yiyebilirsiniz. Faydaları saymakla bitmeyen kestane bedensel ve zihinsel olarak rahatlatacaktır. Günün yorgunluğu kokusu ile dahi atlatabilirsiniz. Kan dolaşımı hızlanacağından dolayı üzerinizden yük inmiş gibi hissedersiniz. Mide ve sindirim sisteminizi yoluna sokarak rahatlamanızı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu