Okul

Yılbaşı İle İlgili Kompozisyon

Yılbaşı Hıristiyan dünyası için önemli günlerden birisidir. Miladi takvim doğrultusunda hesaplanarak kullanılmaktadır. Başka dinlerin inançlarını da kendimiz inanarak onları kutladığı günleri kutlarız. Yılbaşının olmazsa olmazı fırında hindi pişirilmesi, nar gibi kızartılmış olması evinize bereket getireceğine inanılır.

Yılbaşı inançlarından birisi eve şenlik getiren çocukların kahramanı olan noel babadır. Şömine önüne asılan çorapların içine hediye bırakılacağını düşünerek uyuya çocuklar yarın paketlerle karşılaşınca oldukça sevinir. Aile için sıcak bir gece olduğu gibi sabaha kadar sohbete doyum olmaz. Komşular bir araya gelir yada insanlar günü değerlendirmek için partilere konserlere katılırlar. Yılbaşını güzel geçirmek isteyenler kırmızı iç çamaşırlarını giyerek günün uğur getireceğine inanır. Gelecek yıl her şeyin istedikleri gibi geçeceğine inanmaktadır. Bir umut olarak beklenen milli piyango Türklerin umutlarından olup yeni yıla zengin girme hayali içersinde olurlar. Her yıl bir sürprizle ve güzellikle geçirilen zamanlardan olmaktadır.

Tek bir gün bile yeni yıla hoş karşılamaya yeterli oluyor. Yılbaşını güzel geçirerek unutulmaz bir zaman yaşanabilir. Yeni yıl her eve neşe ve güzellik getirmesini dileriz. Yılbaşında yaşanacaklar hepimiz için oldukça önemlidir, bir gün olsun günü doya doya yaşayabileceğimiz zaman olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu