Okul

Fırtına ve Sağanak Yağmur Trafiği Nasıl Etkiler

Sonbahar ve kış aylarına gelindiğinde havalar soğumaya başlar. Beraberinde hava olaylarını getirir. Fırtına ve sağanak yağmurlarla karşılaşırız. Evlerimizde fazla etkilenmesek dahi trafikte olan araçlar fırtına ve sağanak yağmurdan etkilenir. Trafik akışına doğrudan etki yapar. Sürücülerin dikkatini dağıtır. Böyle zamanlarda toplu taşıma araçlarını kullanmalıyız.

Trafik akışı devam ederken sağanak yağışlardan dolayı araçların yola tutuşunu azaltır. Ani fren ve durmaları gerektiğinde uygulayacakları frenden dolayı durma mesafeleri çok daha fazla olacaktır. Sağanak yağmur kazalara yol açabileceğinden trafikte sürücüler çok daha dikkatli olmalıdır. Yolların kaygan olabileceğini akıllarından çıkarmamalıdırlar. Yıllık olarak araçlarının bakımını yaptırarak yol tutuşu iyi olan lastikler tercih edilmelidir.

Fırtına çevresinde bulunan birçok poşet, çöp veya nesneleri uçurur. Uçuşan her nesne trafikte aracın camına gelebileceğinden dolayı sürücüler daha dikkatli olmalıdır. Birden bire cama gelebilecek çöp parçasından dolayı yol görüşümüz kaybolabilir. Dikkat kaybından dolayı kazaya da yola açabilir. Olası kazalar ve sorunları engellemek için daha yavaş hareket etmeli, dikkatli olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu