Okul

Fizik Biliminin Amacı Nedir Kısaca

Fizik bilimi, evrendeki olayların incelenmesi, gerçekleşme ihtimali olan koşulların ve kuralları çıkarmak için çalışmalar yapar. Geleceğin ışık kaynağı olarak bilinmeyeleri açığa çıkartarak insanlara rehberlik etmektir.

Çevremizde ve evrende gerçekleşen çeşitli olayların araştırılması fizik bilimince yapılarak fizikçiler tarafından açıklanır. Böylece olma ihtimali olaylar çözümlenmiş olarak açıklama getirilir. Depremin olması, tsunaminin oluşumu, evrendeki patlamalar, göktaşlarının hareketlenmesi, oluşumlara kadar fizik bilimin araştırma alanına girer.

Evrendekileri yasaların, meydana gelen hareketlenmeler, düzenlemelerin hepsi fiziğin amaçlarındandır.

Fizik bilimi atomun tanecikleri üzerinde çalışma yaparak olması ihtimal olayları yorumlar. Fizik evrenin var oluşunu araştırmak için atom parçacıklarını birbirleri ile çarpıştırma fikrine girişmiştir. İnsanlığın sırrını çözülmesi için fizik bilimi öncü bilim olarak görülür.

Hayatımızın her alanından fizikten yararlanılır. Arabaların fren sisteleri dahi yerçekimi ve sürtünme kuvvetine bağlı olur. Kaldırma kuvveti, hareket etmemiz, çalışma sistemlerinin tek açıklaması varsa fizik bilimi tarafından açıklanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu