Sorular Cevaplar

Gece Yatarken Kombi Kapatmak Tasarruf Sağlar mı

Gece yatarken kombinin kapatılması ısı tasarrufu sağlanması beklenmemeli. Gece kombi kapatıldığı zaman evdeki eşyalar soğumaya başlar ve ortam soğur. Sabah uyandığımızda evi ısıtmak için kombiyi açarız ama içerisi soğuk olduğundan yüksek ısıda çalıştırırız. Kısa sürede ısınması için yüksek derecede çalıştırmak fazladan yakıt israfına neden olur.

Gece yatarken tasarruf yapmak için kombiyi kapatmamamız gerekir. En düşük seviyeye aldığımız zaman ev soğumadığı gibi sıcak olur. Sabah uyandığımızda evimiz ısınmış halde olarak tasarruflu olur. Gündüz vakti kısa süreli çalıştırmak aksine daha çok enerji harcanacağından zarar etmiş oluruz. Evimizin ısınması için geceden düşük ısıda olması gerekir.

Gündüz vakti dışarı çıktığımız zaman kombimizi tamamen kapatmamalı, aynı şekilde ısımızı düşürerek geldiğimiz zaman eski ayarda kullanabiliriz. Kombinin doğru şekilde kullanımı için gereklidir. Gereksiz yere kapatılması ısının düşmesi ve evin soğumasına neden olarak tekrar ısınmasında çok fazla yakıt yakılması gerekli olur. Ev ortamında tasarrufun düşük seviyede kombinin kullanılmasıyla sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu