Okul

Gelecek İle İlgili Kompozisyon

Herkes güzel geleceğin hayalini kurar. İstediği gibi yaşama kavuşmak için ne kadar didinse bazen hedeflerine varamaz. Kendimize biz mi istiyoruz yoksa başkası mı bizi bu hedeflere yönlendiriyor kendimizi sorgularız. Geleceğimizde nerede olmak istediğimizi kendimize sormalıyız.

İnsanlar hayatları boyunca belli bir mutluluğa kavuşmak için çaba gösterirler. İhtiyaç ve isteklerimize kavuşabilmek için uğraşırız. İhtiyacımız olmadığı takdirde dahi çabalar kendimizi paralarız. Güzel bir geleceğin ancak çok çalışmaktan geçtiğinizi düşünerek gençliğimizi heba ederiz. Hayatımızın sonuna kadar rahat gelecek için uğraşırken bir bakmışız ölüm döşeğindeyiz. Hayallerimiz azim kaynağımız bize yol gösterir. Sonunda mutlu olacağımız bir şey varsa onun peşinden gidebiliriz ancak yoksa gitmemizin bir anlamı olmaz. Başarılı olup aile kurma hayalleri hepimizin ulaşabileceği yerdedir. İşimizin doğru vaktinde yapmamız bizi hedefe doğru götürecektir.

Hayla kurmaktan asla geri durmamalıyız. Hayallerimiz bizi ayakta tutandır. Yaşamak için kendimize bir sebep verir kararlılıkla hareket ederiz. Azimle hareket etmek başarıyı elde etmemize olan en büyük yardımcımız olur.

gelecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu