Okul

Gezi Yazısı Örneği

Yazın gelmesi ile birlikte gezi yazıları yazabilir herkesle paylaşabilirsiniz. Gidip gördüğünüz her yer hakkında bilgi sahibi olmanız gerekip araştırma yapmalısınız. Kendinizi bu konuda zorlamayın gördüklerinizi ve bildiklerinizi katarak coşkulu bir dille gezi yazısını ortaya çıkartabilirsiniz. Genellikle öğrenciler tarafından gezi yazıları büyük rağbet görülerek yazılmıştır.

Sonunda İzmit keyfi…

Hayalini kurup resimlerine devamlı baktığım hep gitmek istediğim İzmit’e nihayet geldik. Tren ile yolculuk yaptık saat 07:00 gibi gardan çıkarak çevreme baktım. Sanki başka bir yere gelmiş gibi hissettim burada doğmamış gibi her şey çok değişmiş insanlar aynı güler yüzlü ve sıcak kanlı. Çevreme baktığımda pişmaniyecileri tekrar olarak görebiliyorum. Yaşanılacak en güzel yerlerden birisi denizin kokusunu alabiliyorum hemen dibimde.

Uzun bir tarihi var medeniyetlerin savaş verdiği topraklardan olup günümüzün en önemli sanayi kuruluşları burada olmaktadır. Denizi ile birlikte huzur verip vapur keyfine söylenecek yok. Tarihi yerlerini atlamak olmaz değil mi işte buranın en sevdiğim yanıdır. Gezip görebileceğiniz bir çok nokta vardır. Köyün başında yer alan ürünler görebilir büyük çarşısında mağazaların sayısı binleri aşıyor. Alışveriş cenneti desem aslında daha doğru olacak. Doğallığı ile bozulmayan tarihi binaları halen size geçmişe şahit olduğunu fısıldayacaktır.

Gezdiğiniz Yerler Hakkında Bilgi Veriniz

Sonunda böyle güzelliklere tekrardan şahit olmak insanın gözlerini yaşartıyor. Her yerde o güzellikler kendisini gösteriyor. Yaşamım boyunca buraları görmek ölmeden önce yapılacak şeylerin başında yer alıyor. İnsan o pişmaniyenin kokusu ile kendisinden geçiyor. Günümüzde buraları gezip görmek kadar değerli yerler yok hepsi ayrı güzel ve eğlence noktaları diyebiliriz. Vapur üzerinde gezmek kadar güzel olduğunu hiç bu kadar düşünmedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu