Okul

Gitmek İstediğiniz Yere Seyahat Etmeniz Engellenirse Neler Hissedersiniz

Dünyanın dört bir yanında farklı medeniyetlere ait kültürel izler bulunmakta. Gezilip görülecek bir çok yer olmasına rağmen imkanlarımızın el vermediği zamanlar olmakta. Farklı dili konuşan, giyinen, yaşayan, yemek yiyen insanları tanımak çok güzeldir. Genel kültürümüz genişlediği gibi kendimizi tanırız. Hayat eskisine göre çok daha iyi olur. Yeni yaşamlar bize umut verir kendimizi özel yerlerde hissederiz. Yeni bir macera hepimizi dinlendirir huzurlu hissetmemizi sağlar.

Seyahat etmek, dünyadaki güzellikleri daha yakından tanımak görmektir. Sevdiğimiz aklımızda olan yerleri görür anlarız. Seyahat etmemiz engellendiğinde ise hislerimiz birden bire endişeye dönüşür. Sabırsızlıkla beklediğimiz o gezinin yerini artık hayaller bekliyor. Gezip göreceğimiz tüm güzellikleri kaçırdığımız için üzüntü ve çaresizlik içerisinde oluruz. Bir müddet hiçbir şeyden zevk almadığımız gibi kendimizi tuhaf hissederiz. Kendimizi en huzurlu hissettiğimiz yere gider orada saklanırız. Hevesimiz kırıldığından dolayı her şeyin düzelerek seyahat edebilmeyi bekleriz.

İstediğimiz yer olmayabilir ama vizesiz bir çok farklı ülkeyi ziyaret edebiliriz. Gezip göreceğimiz bir çok yer olacak. Üzüntülü olsakta yeni yerler görmemizi hiç bir şey engelleyemez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu