Okul

Güçlü Yanlarınız Nelerdir

Her insan bir yanı güçlüdür. Kişilere göre değişiklik gösteren bu yanları daha baskın gelerek kişinin o yönde gelişmesinde etkilidir. Hayatta güçlü olmak için çaba göstermek gerekir. Bizlerde insan olarak kendimizi güçlü hissetmek isteriz. Her insana göre güçlü olan özellik ve duygu durumları vardır. Bizler de, bu özellik ya da duygu durumlarında neler olduğunu sizlere anlatacağız.

Her insanın az ya da çok sevdiği şeyler vardır. Kendi yönleri olabilir, bu durumlar zaman içerisinde değişerek gelişme gösterir. Bu yüzden insanlar ilgi duydukları alana doğru yönelerek kendisini geliştirir. Hatta kimi zaman aynı aile içerisinde büyümüş iki kardeşin farklı alanlarda kendisini geliştirdiğini görebiliriz. İnsanlar güçlü yanlarını bulmak için sevdikleri alanlara yönelmeleri gerekmektedir. İnsan ilgi duymadığı ve sevmediği alanda kendisini geliştiremez. Sevgi her şeyi güzelleştirmeye yaradığı gibi öğrenimini kolaylaştırarak ufkunu geliştirir. Sevdiğiniz her neyse o sizi geliştirerek daha güçlü hale getirecektir.

Her insanın güçlü yanı, iyi duygularında gizlidir. İyi duygularını kontrol edebilen insan acılar ve üzüntülerde kendisini daha iyi tutar. Hayat ile ilgili tecrübe kazanımlarında ve güçlü olmalarında bu etkenlerden yararlanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu