Okul

Güler Yüz ile İlgili Kompozisyon

İnsanlar toplu halde yaşamaya ihtiyaç duyarlar. Kısmen kendi ihtiyaçlarını karşılayan insanlar vardır. Toplum olarak yardımlaşma ve dayanışma gösterirler. Toplum içinde kurulan ilişkiler insanları bir araya getirir. Komşuluk, akrabalık ilişkileri insanları bir araya getirir. İnsanları birbirine bağlayan ortak değerler toplum olunduğunda ortaya çıkar.

Toplumda birlik ve beraberlik sağlandığında huzur ve barış ortamı kurulmuş olunur. İnsanların yaşam şartlarını karşılayan bir toplumda mutluluk ortaya çıkar. Refah duygusunun arttığı yerde mutlu mesut gülen yüze sahip insanlar vardır. Güler yüzlü olmak toplumda samimiyeti gösterir. İnsanların birbirlerine verdiği değeri yansıtır. İnsanların birbirleriyle yardımlaşması dayanışmayı ortaya çıkarır. Sorun ve sıkıntılarını aşmak için birbirlerine destek olurlar. Dini ve milli değerleri benimsemiş olan insanlar birbirlerine bağlı olduklarını hissederler. Birlik içerisinde olan herkes güler yüzle birbirini karşılar, halini hatırını sorar.

En başta insanların birbirine güven duyması lazımdır. Hak ve adalet anlayışı için gereklidir. Toplumda haksızlığa uğrayan kim varsa yanında durarak desteklerini göstermelidirler. Toplumun düzen içerisinde devamlılığının sağlanması için gereklidir. Güler yüzlü olmak insanların acılarını dindirir, sorunlarının çözülmesine yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu