Okul

Günlük Hayatta Tatlı Dilli Olmak İnsana Neler Kazandırır

Güzel konuşmak gönül alır, tatsız şeyler söylense dahi güzel dille söylendiği takdirde insanın canını acıtmaz. Acı şeyleri tatlı tatlı söylendiği takdirde dostun canını acıtmaz. Çevremizdeki insanlar kendilerini yanımızda rahat hissederler. Sorunların önüne geçerler huzurlu görürler. Ağzından güzel söz çıkan insan daima hoşgörü ile karşılaşır.

Günlük hayatta kullanacağımız tatlı dil gönülleri fetheder. Aksi ters insanları dahi hoşgörüye güzelliğe davet eder. Gördüğümüz insanlarla cana yakın konuşmak gönül alır. Konuşmamız candan içten olacağından dolayı gönül alır. Kırgınlık düşüncelerini bize unutturur. Güzel arkadaşlık dostluk bağları kurdurur. Tatlı dil ile konuşmak insanları mest eder. Karşımızdaki insanda bizim gibi tatlı dille hoşgörüyle güzellikle konuşur. Dile getireceği cümleler güzel sözlerle dile getirir. Hem bize hem karşımızdakine iyi hissettirir. Hayatın her alanında bize çok değer katar. Aile hayatında, iş hayatında, çevremizde iyi bilinir seviliriz. Herkes bize güzellikle hoşgörüye bakar yardımcı olur. Sevilen insan haline geldiğimizde güven, sevgi ve saygı duygularını çoktan kazanmış oluruz.

Toplumu birbirine bağlayan değerlerin başında hoşgörü ve güzellik gelir. Sorunların ve anlaşmazlıkların çözülmesinde etkilidir. Yalnız kalmayız her zaman çevremizde seven insanlarımız olur. Güzel sohbetimizi dinlemeye gelen, bizimle diyalog kurmaya çalışan insan oldukça çok olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu