Günümüzde Kullanılan İletişim Araçları

İletişim Araçları Nelerdir, Günlük Hayatımızda Kullandığımız Haberleşme Araçları

Yaşadığımız teknoloji çağında iletişimimiz daha çok internet ve telefonlara dayalı olmaktadır. Gelişen teknoloji her gün bize biraz daha avantaj ve fırsat sunarak haberleşmemizi genişletmektedir. Günlük hayatta kullanılan önemli iletişim araçlarının özellikleri hakkında bilgi sahibi olalım.

Telefon: Baz istasyonları ve uydu sayesinde haberleşme imkanı sunan teknoloji ürünüdür. Günümüzde en çok kullanılan iletişim araçları sınıfına girmektedir. Cep telefonu veya ev telefonu olmak üzere yaygın şekilde tercih ediliyor.

E-posta ve Sanal Sohbet: Bunlara baktığımızda daha çok bilgisayar yardımı ile yapılan iletişim olmaktadır. Karşımızdaki insanlarla yazı, görüntü ve sesli olarak iletişim kurulup haberleşme sağlanır.

Faks: Önemli belgelerin bir noktadan başka noktaya evrak olarak gönderilmesinde kullanılır. Kopya örneği karşı tarafa iletildiğinden dolayı yasal gerçeklik özelliği yoktur.

Mektup ve Telgraf: Az kullanılan iletişim araçları olmaktadır günümüzde mektupken haberleşme olurken telgraflar ise bir köşeye kaldırılmıştır.

telefon kullanımı
iletişim araçları telefon

14 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorum*
İsminiz*