Okul

Güvenli Yolları Neden Tercih Etmeliyiz

İhtiyaç gereği bir yere gitme gereksinimde bulunabiliriz, gidilecek yerin mesafesine göre araç ya da yaya olarak yolculuğumuzu yaparız. Yolculuklarımızda önemli bir nokta ise gidilecek yerin mesafesi olmaktadır. Gidilen yolda can güvenliğinin sağlanması gerekir. Hasarlı ve sorunlu yollar yolumuzu kısaltabilir ama can güvenliğimiz sağlanmamış olur. Sağlığımız her şeyden değerli olduğunu düşünürsek, güvenli yollardan giderek olası tehlikelere karşı korunmuş oluruz.

İnsanlar gitmek istediği yolu kısa tutmak isterler. En kısa mesafe tercih edilir ama olası kazalara da davetiye çıkartılır. Bazen yanlışlıklara sebep olarak sorun yaşamamız kaçınılmaz hale gelir. İnsan hayatına mal olabileceği gibi tehlike olma durumu da vardır. Yol ile ilgili araştırma yaparak yolun güvenli olup olmadığı bilinmelidir. Yolların düzgün olması ve trafik ışıkları ile levhaların bulunduğundan emin olunmalıdır. Hem kişinin kendisine hem de trafikteki diğer insanların canını ilgilendirir.

Bir yerden başka bir yere gidilirken süre ne kadar fazla olursa olsun, güvenli yollar seçilerek sağ salim varılmalıdır. Yolcuların bilinçli olması kazaları önleyeceği gibi hayat kurtarır. Hayati önem taşıyan kararlar verirken de dikkatli olunması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu