Okul

Hastaları Ziyaret Eden Kişiler Nelere Özen Gösterilmelidir

Hasta ziyaretine gideceğimiz zaman bilinmesi gereken şeyler vardır. Bunlar ziyaret sırasında hastayı rahatsız etmemesi gerektiğidir. Hastalıklarda geçmiş olsuna gidilirken uyulması gereken kuralları bilerek hastanın da rahatsız olmasını önüne geçebiliriz.

Hasta ile her ne kadar ilgilenilmesi gerekirse gereksin kısa tutulmalıdır. Çok konuşturarak onun canını sıkmamalı, dinlenmeye ihtiyacı varsa mutlaka o zamanı tanımalıyız. Gün içinde bizim dışımızda bir çok kişi geleceğinden rahatsızlık duyabileceğini görürüz. Her ne kadar ziyarette ilgi göstermemiz gerekse de onun en çok dinlenmeye ihtiyacı olduğu zamandır.

Hastanın bünyesi zayıf olacağından dolayı bebek, çocuk, yaşlı olsa da öpmemeli onlara hastalık bulaştırmamalıyız. Elimizi temizledikten sonra onların yanına giderek geçmiş olsun dileğinde bulunabiliriz. Çok yakın temasta bulunulmamalıdır.

Hastalık, ameliyat, yaralanma durumu olmasına rağmen tekrar tekrar ne olduğunu sorarak onu rahatsız etmemeliyiz. Rahatsızlık vermemiz onun canını sıkacağını unutmamamız gerektiğini gösterir.

Yakınındayken telefonla konuşarak onu sessimizle rahatsız etmemeliyiz.

Hasta yatağına oturmak rahatsızlık vereceğinden dikkat etmeliyiz. Eşyalarını kullanmak hastalıkların bize de bulaştırır. Eli öpülmemeli bu konuda dikkatli olmalıyız.

Hastalar uzun süre rahatsız edilmek istenemediklerinden dolayı kısa tutulmalıdır. Kalmamız gerekiyorsa hastanın yanında fazla alarak onun dinlenmesinin önüne geçmeliyiz. Gereksiz sohbetler açarak onu yormamamız gerekir. Karnı aç olabilir veya ihtiyacını karşılayacak olsa sizin yüzünüzden onuda karşılayamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu