Okul

Hava Su Toprak Olmasaydı Ne Olurdu

Hava, Su, Toprak Olmasaydı Dünyamız Nasıl Olurdu

Hayatımız için hava, su ve toprak hayatımız için büyük önem taşımaktadır. Tabiata renk verir doğaya güzellik katıyor. Her birinin farklı bir güzelliği olmakla beraber ayrı bir önemi bulunur. Bunların hiç biri olmasaydı eğer gezegenimiz şimdi alev topu gibi olacaktı.

Hava olmasaydı bitkiler solunum yapamazdı canlılar olmazdı. Biz insanlar ve diğer bütün canlıların yaşamı olmayacaktı gelişip büyüyemedikleri gibi yaşamın olmadığı ıssız bir gezegen olarak kalırdı. Bunlar mars, ay’dan farkı olmazdı.

Su olmasaydı bitkiler büyümezdi, insanlar su ihtiyaçlarını karşılayamazdı. Zamanında dünyanın soğumasına etkili olan su olmaktaydı. Toprak ıslanmaz bitkiler yetişmediği gibi bizlere meyve vermezdi.

Toprak olmasaydı bitkiler yetişmezdi. Ağaçlar olmadığı gibi oksijen olmazdı doğanın döngüsü olmadığı gibi sadece kayalık olurdu her yer. İnsanlar yaşayabilirdi ama hiç bir şeyden faydalanamazdı.

Hava, su, toprak herşeyden önemlidir birisi olmadan asla diğeri olmaz, olsa dahi diğerinin anlamı olmazdı. Hepsi bir bütün gibi işlevlerini devam ettirirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu