Okul

Hayvanlar Arası Dayanışma Örnekleri

Vahşi hayatta hayvanlar düşman olsalar dahi bazı durumlarda dayanışma gösterirler. Bunları inceleyen belgesel yapımcıları gördükleri doğrultusunda hayretler içersinde kalmışlardır. Birbirlerine güvendikleri zaman olup korumalarına kadar her şeyleriyle ilgileniyorlar. Karşılıklı dayanışma ile yaşamlarına devam ediyorlar.

Geyik ve zebralar sürü halinde birlikte yaşamlarına devam ederler. Zebralar ve geyikler birbirlerine yapılacak olan saldırı fark ettiklerinde diğer sürüye haber verip kurtulmalarını sağlarlar.

Köpekler çevresindekilere karşı daima haberleşme arasındadır. Tehlikeyi fark ettiklerinde çevresindeki köpekleri uyarmak için havlayarak haberleşme sağlarlar.

Yunuslar denizde yaşayan canlılardan olduğundan dolayı daima tehlike içersinde olurlar. Avcı olan köpek balıkları en büyük düşmanlarıdır. Birbirleri ile ses dalgaları ile iletişim kurarak bölgeden uzaklaşmalarına yardımcı olurlar. Köpek balıkları saldırıya geçtiğinde bir grup yunus köpek balığına yaptığı darbeler ile öldürmektedirler.

Çakallar yavruladıktan sonra anneleri ile birlikte yaşamaya devam eder. Doğacak olan yeni yavrulara bakıcılık yaparak onların korumalarını üstlenirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu