Okul

Hedef Belirlemenin Önemi

Herkesin hayatta ulaşmak istediği hedefler vardır, ulaştıklarında başarı elde ederler. Hedefi olmayan insanın belli bir amacı olmaz. Başarı elde etmek için insanında hedefine ulaşması gereklidir. Hedeflerin belirlenmesi insanın çalışarak engelleri aşıp ulaşmasıdır.

Bazı insanları hedefleri yoktur, yaşamlarını gelişigüzel yaşamaları kendilerine bir şey katmaz. Hayatın sunduğu imkanlardan faydalanarak yaşam kalitesini arttırmak için önemlidir. Atasözlerimizden örnek vereceksek “Gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.” sözü her şeyi anlatır. Oysaki hedefler insanlar için yaşam mücadelesidir. Eninde sonunda kendileri için hedef belirleyerek ulaşmak için çabalayacaklardır. İşçinin dahi hedefi ay günlerini tamamlayarak maaşını almak olmaktır. Sahip olmak ve yapmak istedikleri de birer hedeftir. İlla bir ev araba almak değildir. Hedefine ulaşmanın vereceği mutluluk insanları bir adım daha öteye taşır. Başarılı olma hissinin yarattığı özgüven yeni hedefler belirleyerek ulaşmak için heves yaratacaktır.

Hedef belirlemek başarıya ulaşmanın yoludur. Hayalimizdeki hedefe ulaşmak için vereceğimiz mücadele bizi başarıya da ulaştırır. Her insanın belli başlı hedefleri olmalı ve mücadele ederek dinç zinde kalabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu