Sorular Cevaplar

Hediye Paketi Nasıl Yapılır?

Hediye vermek bizleri olduğu kadar hediyeyi verdiğimiz kişiyi de mutlu eder. Hediyeyi vermek kadar sunuş şeklide önemlidir. Özenle seçtiğimiz hediyeyi özensiz bir paket ile verdiğimizde önemsizleşir, değer yitirir. Oysa çok basit bir hediyeyi yapacağımız güzel bir paket ve süsleme ile çok daha önemli hale getirebilir, karşımızda ki kişiye verdiğimiz değeri çok daha iyi vurgulayabiliriz.

Bu nedenledir ki hediye paketi günümüzde artık bir sektör olmuştur. Bizlerde evimizde bu paket ve süslemeleri kendi zevkimize göre yapabilir maliyetleri de düşürebiliriz.

Ben hoşuma giden ve ilerde bana lazım olabilir diye düşündüğüm kutu, obje, kağıt ve süslemede kullanılabileceğini düşündüğüm küçük malzemeleri atmam saklarım. Zamanı geldiğinde üzerinde hafif dokunuşlarla değişiklikler yaparak kullanır ve güzelde övgüler alırım. Bunu sizlerde yapabilirsiniz.

Hediyenin büyüklüğüne, küçüklüğüne, şekline ve verilme amacını göz önünde tutarak boş bir kutuyu ona göre seçeceğimiz bir kağıtla kaplar, cam bir eşya ise oynamasını önleyecek şekilde ambalaj kağıtlarıyla destek yaparak sıkıştırırız. Kapağını kapatır kullandığımız renkli kağıda uygun bir kurdele ile bağlar, güzel bir fiyonk ile bağlama işini tamamlarız. İsteğimize göre üzerine minik bir süs obje de ilave edebiliriz.

Hediyemiz çiçek ise gideceği yere göre çiçekler seçilmeli ambalajları da bu doğrultuda yapılmalıdır. Sevgiliye giden çiçek sevginin boyutlarına göre seçilmeli çiçeklerin renginden üzerine kullanılacak süslemeye kadar o uyum içerisinde olmalıdır. İş yerine gidecek kutlama amaçlı bir çiçek daha sade üzerinde bir not ile iletilmelidir. Pasta hediyemiz ise pastanın cinsine uygun olarak sağlıklı cam yada porselenden bir kap seçilmelidir. Üzerine yerleştirilecek pasta şekli bozulmadan özenle yerleştirilir. Eğer küçük parçalar halindeyse düzenli bir şekil verilerek kaba yerleştirilir. İçerisi toz almayacak ambalaj kağıtlarıyla süslü bir şekil verilerek kapatılır, bağlama noktasında renkli kurdeleler kullanılır. Seçilen ambalaj kutu şeklindeyse kapağı kapatılarak ambalaj için kullanılacak malzemelerle süslenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu