Okul

Mutluluk İle İlgili Deneme

Hayat insanların yaşam sahnesidir. Mutlu olmak için ellerinden gelenleri yaparak bunu hayata dahil edebilirler. Mutluluk aslında geniş kavramdır. Kimileri ufak şeylerden mutlu olmasını bilirken kimilerini ise büyük şeyler dahi yeterince mutlu edemez. İnsanları mutlu eden değerleri bilmeli, onlara göre hareket ederek kendilerine yol çizebilirler. İnsanları mutlu eden yaşadıkları ve görüşleri değimidir.

Yaşadığı her değerli anlar insanları mutlu edebilir. Fırsatları doğru değerlendirmek mutlu olmalarına olanak sağlar. Aslında mutlu olmak çevremize karşı polyannacılık oynamaktan daha öte bir şeydir. Mutlu olup kendisini huzurlu hissediyorsa o zaman istediğine kavuştuğu görürüz. Kötü olaylara karşı iyi yönden bakarak kendisini utlu edecek şeyler çıkartması da önemlidir. Çevresini görmek benimsemek kendisini mutlu edecek olacaktır.

Hayatı deli dolu yaşamak insanları mutlu etmeyebilir. Hayat size değil de siz ona ayak uydurmanız gereken zamanlarda olabilir. Yapacak odlularınız sizi mutlu ederek istediklerinize ulaşmanızı kolaylaştırır. Mutluluğa açılan kapıyı görmeniz kendiniz iyi, mutlu hissetmenizi sağlayabilir. Siz mutlu olduğunuz sürece herkes mutlu olabilir. Siz gördüğünüz sürece hayata baktığınız pencereler size fazlasıyla bir şeyler öğretebilir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu