Okul

Her İlerlemenin ve Kurtuluşun Anası Hürriyettir Kompozisyon

Gelişen bilim ve teknoloji insanları çok daha ileri medeniyetler seviyesine taşımaktadır. Çağın gelişmesi genç nesillerle daha ileriye taşınmaktadır. Bilim ve teknoloji çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşılmasında önemlidir. Genç nesiller sayesinde bilim ve teknoloji daha da ileri de olmaktadır.

İnsanlar ilme verdiği önem ile yaptığı çalışmalar medeniyetleri daha üst noktalara getirmiştir. Düşünce özgürlüğü insanları araştırmaya ve öğrenmeye itmiştir. Özgür düşünce araştırmaları arttırarak insanları olduğundan öteye taşımıştır. Özgür düşünce ve gelişim ise özgürlükten yani hürriyetten geçer.

Hür bir ülkede insanlar çok daha ilme değer vererek gelişme sağlar. Çağdaş medeniyetler seviyesine kısa zamanda ulaşarak dış ülkelere olan bağlılıklarını azaltır. Büyüme ve gelişme gösteren ülkelerde ekonomik faaliyetler hızla artar. Bağlılıktan kurtulan ülkeler bölgesel güce dahi ulaşabilirler.

Özgür bir ülkenin insanlara sunacağı bir çok şey vardır. Rahat ve adil yaşamın getirdiği imkanlar yatırımcılardan destek aldığı gibi üretken olur. Bağımsızlık insanların ülkeleri için yapabileceklerinden fazlasını gösterir. Diğer ülkelere göre çok daha rahat hareket ederler. Kendi imkanları doğrultusunda elde ettikleri gelirler vatandaşların yaşam kalitesini arttırır. Özgürlüğe sahip ülke de her şey baştan sona gelişim içerisindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu