Sorular Cevaplar

İlk İnsanlar mı Daha Mutludur Günümüz İnsanı mı?

Tarihte ilk yaşayan insanların imkanları yeterli olmadığından dolayı kendilerini daha huzurlu hissederdi. Yaşamın belli bir düzeyde olduklarını bildiklerinden hastalanan kişilerin tedavisinde gerekli olan tedaviler uygulanmaz ve ölürlerdi. Yaşamları boyunca sıkıntılar içerisinde olsalar dahi onlar için hayatlarının bir düzeni olarak görülmüştür. O dönemlerde ulaşım, haberleşme, barınma gibi ihtiyaçlar ellerinden geldiği kadar olmaktaydı. Hastalıkların sıkça görülmemesinin sebebi günümüzde değiştirilmiş çeşitli maddeler olmaması ile başlamaktadır. İnsanlar ilk zamanlar sağlık sorunları yaşamalarına neden olan genetiği değiştirilmiş maddeler olmadığından dolayı hastalıkların görüldüğü söylenemez. Hastalıklar insanların tükettikleri ve yaşam şartları ile beraber gelmekteydi. O zamanlar teknoloji olmaması ile insanlar gün boyunca çalışarak sağlıklı kalmaktaydı. Her bakımdan bizden daha mutlu ve sağlıklı olduğunu görmekteyiz.

Günümüzde yaşayan insanlar teknoloji ile beraber olduğu gibi mutlu olabilecekleri kadar mutlu olabiliyorlar. Yedikleri ve içtikleri gibi hastalanmamaları elde değil. Hastalandıklarından dolayı çeşitli sağlık sorunları yaşamlarının son bulmasına neden olmaktadır. Günümüzde tedavi yöntemi olmasına rağmen herkes faydalanamamaktadır. Bilgisayarlar, cep telefonları ve sanayi alanında mekanikleşme insanların hamlaşmasına neden olarak kilo alarak obezite oluyorlar. Sağlık sorunlarının yanı sıra insanlar zenginlik için mücadele ederken hep mutsuzluk ve huzursuzluk mutsuz olmalarına neden olmaktadır.

İlk insanların yüksek hedefleri olmadığından dolayı o kadar sıkıntı yaşamazlar. Günümüzün insanları hedefleri ve hayalleri o kadar yüksektir ki ulaşmaları oldukça zor olmaları mutsuz olmalarına sebep olmaktadır. Karnımız doyduğu, yuvamız olduğu halde mutlu olmadığımız ortada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu