Sorular Cevaplar

İnsanların Çevreyi Kirletme Sebepleri

İnsanlar Çevreyi Neden Kirletir, Çevreyi Kirletmenin Sebepleri Nelerdir

İnsanlar sahip oldukları çevreyi ve doğayı yeterince önemsemediklerinden dolayı kirlenmeye başlıyor. Yedikleri yiyeceklerin paketlerini yerlere atmaktan çekinmezler. Yakınlarda bir yerde çöp olmadığı için yere bırakarak temizlenmesini veya bir şey olmayacağını düşünürler. Bilinçsiz olunduğundan dolayı çevre kirliliği daha çok kendisini gösterip canlıların hayatının tehlike altına alır.

Çevre kirliliğinin sebebi olarak bilinçsizlik ve duyarsızlık vardır. Çevre kirlenmesini önemsemezler dışarısı olduğu için evlerinde davrandıkları gibi davranmayacaklardır. Sadece kendi attıkları çöpler yüzünden mi olacak hiç bilinmez. Teknolojiye olan bağımlıları ile birlikte zararlı maddelerin çoğu sokaklara atılır bunu atarken hiç çekinmezler. Küresel ısınmanın sebeplerinden biriside çevrede oluşan kirliliktir.

Üşengeçlik yüzünden yakın çöp kutusuna kadar gitmemeyi tercih ederek kimse bakmadığı zaman yerlere atarlar. Her gün kamu görevlisi olarak binlerce temizlikçi sokakları süpürüp onlarca pisliği temizlemektedir. Güzel bir hayat için yerleri ve çevreyi temiz tutmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu