Teknoloji

İnternette İzlediğimiz Videolar Nereye Kaydedilir?

İnternet kullanıcılarının genelde video izleyen kişilerin izledikleri videoların kaydolup olmadığını merak etmeleri işe başlamıştır. Küçük sitelerden en büyük sitelere kadar videolar internet üzerinde paylaşılması durumunda ister istemez gün içinde maç golleri, diziler, şarkılar, klipler gibi videolar izlenmektedir. İnternet kullanıcıları sınırsız kota sayesinde videolarını doğrudan takip etmektedir. Sevdiğiniz videoları izlediniz ama daha sonradan tekrar izlemek istiyorsanız tarayıcınıza kaydedilecektir. Kullandığınız internet tarayıcısı şuan internette dolaşmanıza olanak sağlayan program olmaktadır. İzlediğiniz videonun tekrar izlenmesi için tarayıcılarınızda izleyeceğiniz yolu takip ederek ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Firefox’ta:

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\yz7kgs3g(bu isim herkeste farklı olur).default\Cache

Opera’da:

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Opera\Opera\cache

Chrome’da:

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache

İnternet Explorer’da:

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Temporary Internet Files

Klasörleri açarak ayrıntılarına kadar geldikten sonra uzantılarını değiştirerek .flv olarak kaydetmeniz durumunda tekrar izlemeniz mümkün olmaktadır. Silinmeyen tarayıcı dosyalarında genellikle videoların örnekleri bulunarak tekrar izlemenize örnek sağlamaktadır. kendi uzantıları ile kaydedilerek bir yere kaydettikten sonra bulmanız gerekli olmaktadır. Bu sayede eskiden seyredilen videolarınıza kavuşmuş olarak tekrar izlemeniz mümkündür.

Evinizde internet kesildiği zamanlar canınız sıkılmaması adına bu videoları bularak izlemeniz mümkün olacaktır. Zamanını can sıkıntısı ile geçirmek istemeyenler için oldukça faydalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu